„Odhalené“ gorily vstoupily do Second Life

26. října 2007 Autor: Pavel Eichler
link: http://zpravy.idnes.cz/odhalene-gorily-vstoupily-do-second-life-fp4-/domaci.aspx?c=A071026_122604_media_pei

Fenomén Second Life po čtyřech letech od jeho vzniku dorazil i na Vinohradskou třídu. Lví zásluhu na tom má programátor rozhlasu Jiří Malina, kterého uchvátil on-line přenos hudebního festivalu BigWeekend ve Skotsku, který pořádalo BBC Radio 1.

„Jedna z možností, jak se na něj dostat, byla přes svět Second Life. Této ojedinělé možnosti využilo téměř šest tisíc lidí,“ upřesnil pro iDNES.cz Jiří Malina.

Český veřejnoprávní rozhlas jde ve stopách matky rozhlasového vysílání, britské stanice BBC. Vstup do internetového světa považuje za logický krok, jak se zviditelnit.

I proto pro prezentaci tam zvolil oblíbený projekt Odhalení, který běží jen na internetu a Radiu Wave zaměřeném na mladší publikum.

Veřejnoprávní avataři
Second Life není obyčejná počítačová hra. Je to téměř regulérní virtuální 3D svět, kde žijí miliony lidí (avatarů), kteří podnikají, seznamují se, baví. V Second Life už působí i řada renomovaných firem, včetně několika bank, univerzit, velvyslanectví nebo například NASA. – více zde

Registrace pro vstup do internetového světa je zdarma a hra je k dispozici také v češtině. Český rozhlas zájemci najdou na ostrově Czechoslovakia v českém městě Bohemia ve trojrozměrném virtuálním stanu.

Ve virtuálním studiu Českého rozhlasu se po dobu trvání veletrhu Invex v Brně nachází také kopie skutečných moderátorů.

„Janu Infeldovou představuje postavička se jménem Jana Janick, Robert Tamchyna vystupuje jako Robert Zerbino a Luboš Vaverka jako Luboš Donardson. Návštěvníci českého města s nimi mohou v Second Life komunikovat podobně jako v běžných počítačových hrách,“ uvedl podrobnosti Miroslav Bobek, ředitel Českého rozhlasu Leonardo.

Do vývoje virtuálního studia Český rozhlas investoval padesát tisíc korun. „Byly to prostředky určené na propagaci on-line vysílání,“ řekl iDNES.cz mluvčí veřejnoprávního média René Zavoral.

Měsíční provoz by podle Zavoralových slov neměl stát víc než tři tisíce korun.

Sledujte nás a dejte nám Like 🙂
error

1 komentář: „„Odhalené“ gorily vstoupily do Second Life

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..