Regionální knihovna Karviná v „SecondLife“

5. července 2008     autor: Rybický Roman
link: http://www.inflow.cz/regionalni-knihovna-karvina-v-quotsecondlifequot

Od 1.7.2008 se Regionální knihovna Karviná připojí k českým firmám prezentujícím ve virtuálním 3D prostředí „SecondLife“.

Již od 1.7.2008 budou moci uživatelé „SecondLife“ využívat služeb Regionální knihovny Karviná v tomto prostředí. Účelem umístění knihovny do prostředí  „SecondLife“ je jedinečná možnost prezentace knihovny a města Karviné v nově se rozvíjející oblasti elektronických informací. Jeho prostřednictvím budete mít možnost navštívit Informační portál karvinských firem – Infoservis, elektronický obchod Antikvariát, Rešerše, Meziknihovní výpůjční systém (MVS), webové stránky RKK, ale také začíst se do časopisu SOVA, který vydává Regionální knihovna Karviná a další služby, které budou plně využívat přednosti tohoto prostředí.

„SecondLife“, v překladu „Druhý život“, je 3D virtuální svět. V tomto světě je možno si pronajmout pozemek za měsíční poplatek, na kterém může nájemce prezentovat své služby, které poskytuje v reálném světě, stavět objekty, vydělávat peníze, tzv. Lindiny, odpočívat. SecondLife není jen hra, ale umožňuje vzdělávání formou vzdělávacích kurzů, poskytování různorodých informací z celého světa.

Součástí tohoto prostředí je i České město pro česky a slovensky hovořící osoby na lokaci „Czechoslovakia“, o které se stará firma beVirtual, s.r.o. Pomocí této firmy se již v „ SecondLife“  prezentují firmy např. firmy O2, Staropramen, Raiffeisent bank, Policie ČR a další.

V současné době je na celém světě zaregistrováno v tomto prostředí přes 13 800 000 uživatelů. Okolo 30 000 českých a slovenských občanů si toto prostředí vyzkoušelo a 13 000 se opětovně vrací.

Chcete-li se připojit již k mnohým návštěvníkům tohoto prostředí a prohlédnout si tento 3D virtuální svět je nutno se zaregistrovat na http://www.secondlife.cz/.


 

Sledujte nás a dejte nám Like 🙂
error

1 komentář: „Regionální knihovna Karviná v „SecondLife“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..