Upíři a vlkodlaci a ochrana před nimi

V kapitole o tancování a danceballech jsme si říkali, že po kliknutí na danceball v klubu se nám na obrazovce objeví dialogové okno, ve kterém je třeba animaci povolit (obr. 1). To je z toho důvodu, aby s Vaším avatarem nemohli volně pohybovat a provádět jiné interakce všechny objekty v Second Life. To by se Vám asi nelíbilo… Takže nejprve něco na úvod…

 

Máte volbu…

povolení animace
obr. 1

Stejné dialogové okno se Vám objeví, když vám váš milý nabídne objetí či polibek… je to nějaký script, který má v úmyslu provádět animaci a nějakou činnost s vaším avatarem. A vy to můžete povolit…. nebo zamítnout.

Upíři a vlkodlaci v Second Life

Divili bych se, kdyby jste již nějakého nepotkali… V SL je takových bytostí hodně. Někteří avataři jsou pouze za upíry a vlkodlaky „převlečeni“. To, že potkáte někoho s dlouhými zuby, ze kterých kape krev ještě neznamená, že je to upír. Zvláště v česko-slovenském prostředí si lidé na upíry častěji „hrají“ než, že by byli upíry v pravém Second Life smyslu. 

Bloodlines logo

„Pravý“ upír (a pro vlkodlaky to v jisté obměně platí podobně) je vždy zapojen do nějakého „herního“ (i když to není správné slovo, možná spíše „komunitního“ systému. Jinými slovy, má nějaký HUD, který sleduje jeho „potřebu krve“ a díky tomuto HUDu je propojen s komunitou podobných bytostí v celém SL. Jedním z takových systémů a jistě nejrozšířenějším je BLOODLINES.

Bloodlines friendly sign

Jedná se o systém, který se snaží o to, aby Váš zážitek z RP (roleplay) byl co možná nejrealističtější a k tomu Vám pomocí svou i dalších výrobců. kteří se do systému zapojili nabízí celou škálu doplňků.

Jak tomu rozumět?

Každý upír zapojený do systému musí (z logiky věci) pít krev (vlkodlak musí kousat jiné lidi a měnit je na vlkodlaky…) . Tím, že vás jednou či opakovaně kousne upír se změníte také na upíra… To je základ, který asi všichni známe. A jak si upíři obstarávají lidskou krev? No… prostě Vás hryznou 🙂

Chcete se bránit?

Funguje to tak, že jdete po ulici v SL a najednou Vám vyskočí na obrazovce dialogové okno o spuštění animace (obr. 1). A protože nemyslíme a zrovna jsme zabraní do něčeho jiného, bezmyšlenkovitě animaci odklepneme… pochopitelně tak, že ji povolíme. A pak už se nestačíme divit. Chramst… divný tlak na krku… a už se nám v local chatu vypisuje oznámení, že nás právě ňafnul upír a jsme z tolika a tolika procent nakaženi upíří krví…

Bloodlines non-friendy
obr. 2

Pozn. Pokud jste majitel klubu či pozemku, kde si nepřejete upíří a vlkodlačí útoky, lze pozemek viditelně označit (obr. 2) jako Bloodlines non-friendly např. cedulí 🙂

A co teď? Pokud to bylo prvně, v zásadě se nic tak hrozného neděje… S tím, být poloviční upír se dá lehce žít 😀 Každý upír si vás před kousnutím „proskenuje“. Díky svému HUDu si Vás ve svém okolí najde a zjistí si, zda jste čistí nebo už nakažení, případně z kolika procent… a také zjistí, máte-li ochranu proti kousnutí. A tady se dostáváme k jádru bernardýna…

Česnekový náhrdelník

Ochrana existuje a je dokonce zdarma. Na Marketplace pod odkazem: https://marketplace.secondlife.com/p/The-Garlic-Necklace/6231947 je k dispozici zdarma česnekový náhrdelník. Ano děvčata, žádná velká okrasa na zásnubní ples… ale… Tento náhrdelník funguje tak, že jakmile si ho nasadíte a kliknete na něj, objeví se modré dialogové okno, ve kterém náhrdelník aktivujete a následně se náhrdelník stane neviditelným. A to nejen, že není vidět na Vašem avatarovi, ale dokonce není vidět ani v seznamu Vašich oblečených položek (outfit a current outfit). Takže, pokud byste jej někdy chtěli deaktivovat a cíleně se tak vydat všanc těm kousavým potvorám, museli byste si jej najít zase v inventáři a odtud jej vypnout.

Výhoda spočívá v tom, že jakmile si Vás jako potencionální oběť upír „naskenuje“ uvidí, že máte na sobě tento náhrdelník… a vyhne se vám. Zkrátka náhrdelník říká… Nechci být součástí Bloodlines a jiných upířích a vlkodlačích šprýmů a nechci být obtěžován návrhy na pozvání k večeři… jako hlavní chod.

A co chudinka upírek?

Obava o to, zda upírek neumře hladem, když budou mít všichni náhrdelník je také lichá… Předně, ne všichni mají takový návod jako vy 😀 90% avatarů o nějakém náhrdelníku a fungování upíří a vlkodlačí komunity nemá ani páru. A i kdyby, tak upír má volbu. Pokud se mu nechce obtěžovat ostatní avatary, může pro svoji obživu užívat krevní konzervy a jiné náhražky.

Dostanete-li se někdy do upířího sídla, jistě zde najdete cisterny s krví, ze kterých se živí. Další možností pro stydlivého upírka je „krevní panenka“, což je kamarád, přítel, otrok či jiná víceméně dobrovolně spřízněná bytost, na které se upír krmí, aniž by vyhledával jiné oběti.

Dá se upíří kousnutí vyléčit?

Ano, upíří kousnutí i vlkodlačí rána se dají vyléčit, ale léčba je poměrně finančně náročná a zvláště pro nováčky, kteří jsou z logiky jejich nezkušenosti nejčastější obětí, nedostupná.


 

Osobně nejsem a nikdy jsem nebyl součástí Bloodlines komunity a pokud jsem se v něčem zmýlil či byste měli jakoukoli připomínku k systému, fungování či aspektům temného života, budu rád za každý komentář k článku, příp. mi napište na FB (Nathan Nubalo), na email: info@secondlife-czech.cz nebo v SL notecard na nataniel.nubalo

 

 

 

 

Sledujte nás a dejte nám Like 🙂
error

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..